Menu

Jakie objawy ma zapalenie dróg moczowych?

W bardzo dużej liczbie przypadków za zapalenie dróg moczowych będą odpowiadać bakterie. Przeważnie mamy do czynienia z pałeczkami jelitowymi oraz gronkowcem, niemniej jedna nie są to jedyne.
W bardzo dużej liczbie przypadków tzw. Grzybicze zakażenie będzie występowało u osób, które mają znacznie obniżona odporność oraz takich, które przez długi czas musza przyjmować antybiotyki. Nie możemy również pomijać drobnoustrojów, które przenoszone są drogą kropelkową. Za wszystko odpowiedzialne są bakterie, które nagromadziły się w przewodach moczowych i skutecznie utrudniają życie.
Objawy zapalenia pęcherza moczowego
Zazwyczaj może zaczynać się niewinnie, jednak z czasem można zauważyć bóle w podbrzuszu, które często są bardzo silne. Trudności pojawiają się wtedy szczególnie podczas próby oddawania moczu, co przychodzi w takim wypadku z wielką trudnością. Warto jeszcze dodać, że bóle nie pojawiają się w okolicy nerek, co może być nieco mylące.
Częściej niż zazwyczaj zaczyna się chodzić do ubikacji, podczas tych wizyt pojawia się pieczenie i uczucie, że jednak nie do końca opróżniło się pęcherz. W skrajnych przypadkach pojawia się nietrzymanie moczu.
Przeważnie można również zaobserwować podwyższoną do 38 stopni Celsjusza temperaturę ciała.
Musimy dodać, że ryzyko zachorowania będzie szczególnie duże u kobiet, które są aktywne seksualnie oraz są w okresie po zakończonej ciąży.
Przebieg leczenia
Oczywiście należy tutaj przedsięwziąć środki, dzięki którym będzie możliwe pozbycie się infekcji oraz jej źródła. Jest kilka sposobów na to, aby skutecznie przyśpieszyć leczenie.
Przede wszystkim musisz pić dużo niegazowanej, mineralnej wody. Zalecana ilość to nie mniej niż 2-3 litry dziennie. Warto też, żebyś starał się regularnie oddawać mocz.
Nie obejdzie się bez dokładnego dbania o swoją higienę osobistą, gdyż w przeciwnym razie bakterie będą miały idealne środowisko do swojego rozwoju. Oczywiście nie można zapominać o zaprzestaniu spożywania jakichkolwiek preparatów, które mogą przyczyniać się do uszkodzenia nerek.
Możesz także stosować różne kuracje ziołowe, ponieważ dość skutecznie pomagają w pozbywaniu się bakterii i działają moczopędnie.
Niemniej jednak w każdej sytuacji warto byłoby się skontaktować z lekarzem, który będzie najlepiej wiedział co należy zrobić. Raz do roku koniecznie się badaj, nie tylko na obecność chorób nerek czy pęcherza moczowego, ale również pod kątem innych schorzeń. Aby na bieżąco być ze stanem swojego zdrowia, tym bardziej, że masz je tylko jedno.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz