Menu

Dlaczego pojawia się łysienie?

Bez wątpienia włosy są tym, co dodaje nam urody. Tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wpływają na naszą pewność siebie, pozwalają wyrazić siebie. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów przez dwadzieścia cztery godziny. Nie trzeba się tym przejmować. Kiedy jednak włosów zaczyna wypadać więcej, mamy powód do niepokoju. Być może bowiem rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego do niego dochodzi? Czy są sposoby, aby je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem, który dotyka różne osoby
Łysienie to nic innego, jak po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta występuje dzisiaj coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem będący domeną mężczyzn. Z łysieniem walczą także kobiety, a nawet dzieci. Może ono mieć charakter okresowy, ale również długoterminowy, a nawet trwały. Nierzadko łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo na pewnej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie to szereg konsekwencji nie tylko natury estetycznej.

Jakie mogą być konsekwencje utraty włosów?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie trzeba wspomnieć, że jest to ogromny problem mający wpływ nie tylko na to, jak wyglądamy. Utrata włosów odbija się bardzo silnie na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna nierzadko zostaje bardzo mocno obniżona. Taka drastyczna zmiana wyglądu prowadzi w wielu wypadkach do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób decyduje się nawet zrezygnować z aktywności zawodowej. Osoby łysiejące wystrzegają się spotkań z przyjaciółmi, unikają wychodzenia z domu nawet w tak błahych sprawach, jak zrobienie zakupów. Z tego powodu tak istotne jest, aby w porę zauważyć problem i zacząć reagować wtedy, kiedy może to przynieść jeszcze oczekiwane rezultaty.

Dlaczego pojawia się utrata włosów?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę wypadania włosów. Nierzadko za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedobory witaminy D3;
-niedobory ferrytyny;
-za mało kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne tarczycy). Do wyraźnej utraty włosów może doprowadzić silny stres, przegrzanie , a także wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew pozorom nie dotyka tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych , które znajdują się  przy mieszkach włosowych. Ten rodzaj łysienia ma w przeważającej liczbie przypadków podłoże genetyczne. Niestety, nie ma sposobu na jego wyleczenie. Trzeba jednak pamiętać, że stosowane leczenie może istotnie spowolnić postęp choroby.

Odpowiednie podejście do leczenia
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Trzeba pamiętać, że każde z nich wymaga zastosowania innego leczenia. Preparaty, które wydawane są bez recepty mogą przynosić poprawę w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, powodując nasilenie wypadania włosów. Dlatego tak ważne jest, by leczenie było ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta. Tylko prawidłowo postawiona diagnoza oraz odpowiednio dobrane środki pozwalają na osiągnięcie sukcesu. Zabiegiem, który daje naprawdę bardzo dobre efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykuje się specjalnie dobrane substancje, których rolą jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie składników odżywczych i stymulujących. Bardzo dobrze sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od dawna robi furorę nie tylko w leczeniu łysienia. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie oraz sprawia, że skuteczność innych metod wzrasta. Metodą, która też przynosi zaskakująco dobre efekty jest laseroterapia. Jest ona stosowana nie tylko w leczeniu łysienia, ale również licznych chorób neurologicznych. Jeśli łysienia nie udało się w porę zatrzymać, można postawić na przeszczep włosów. To zabieg , który pozwoli znowu cieszyć się bujną fryzurą.

Łysienie to duży problem, którego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Jego ofiarą może paść każdy niezależnie od płci oraz wieku. Tym, co istotne jest w jego leczeniu jest systematyczność i szybko podjęta terapia. Tylko w takim przypadku można liczyć na to, że włosy przestaną wypadać.

Dodaj komentarz